Raimondas Guobis. Jubiliejiniame kalendoriuje – ir Siaurukas

Jubiliejiniame muziejaus kalendoriuje ir Siauruko spindesys.

Gegužės 1-ąją sukako lygiai 90 metų, kaip įkurtas pirmasis Lietuvoje memorialinis muziejus – atidaryta vyskupo Antano Baranausko klėtelės ekspozicija Anykščiuose.

Jos kūrėjas vaistininkas ir lietuvių literatūros klasikas Antanas Žukauskas-Vienuolis. Įžvalgus žmogus, suvokęs, kad ši nedidelė klėtis tapo mūsų tautos neįkainuojamu turtu, nes joje glausdamasis tėviškėje vasarojęs seminaristas Antanas Baranauskas 1858 ir 1859 m. vasaromis sukūrė bene įstabiausią mūsų literatūros kūrinį – poemą „Anykščių šilelis“.

Tai buvo pradžių pradžia, daigas, iš kurio išaugo visas Anykščių muziejų medis, kurio smagiai žaliuojančia šakele tapo ir 1999 m. įkurta siaurojo geležinkelio muziejinė ekspozicija – Siauruko muziejus.

Siaurojo geležinkelio muziejaus komanda – Kristina, Audrius ir Raimondas. Alfredo Motiejūno nuotrauka.

Jubiliejaus proga išleistas istorinis muziejaus kalendorius, kurio viršelyje tarp kitų įsispraudęs ir senosios geležinkelio stoties vaizdelis su garvežiuku. Informacija leidinyje pabarstyta taip sumaniai, kad ją tenka tiesiog vikriai ir išmaniai lesioti, verčiant puslapius pirmyn atgal.

Ten randi apie Jozefą Fiedorovičių, dar kitur – apie naujojo paviljono statybas, taip vartinėji ir skaitinėji, tarsi rebusus ar sudoku spręstum.

Geležinkelietis pripratęs prie tiesių bėgių bei logiškos istorinių įvykių tiesės, todėl pasijunti, tarsi riedėtų įskilęs ar tiesiog aptrupėjęs ratas, žeidžiantis meisterio ausį, toks, kurį norisi pakeisti geresniu...